Zeměchvály

Základní článek Hnutí Brontosaurus

Vyměňte mrtvou vodu za živou (7. – 10. 5. 2015)

Článek napsal účastník Petr. Děkujeme.

Vyměňte mrtvou vodu za živou

Člověk je asi 70% voda, to asi každý ví a víte, že je voda mrtvá a živá? Živá voda je tam, kde je její přirozené prostředí, tam kde vzniká, tam kde má pramen. Pramen není ani ve vodárně, ani v přehradě a určitě ne v supermarketu. I když tomu hodně lidí věří, pramen není ani někde ve skále, dole v podzemí. Pramen vody je totiž v lese a to pouze ve zdravém a člověkem nezničeném. Protože i jedna lesní cesta může zničit pramen vody na dobro.

A kde má pramen voda v člověku? Určitě na mnoha místech. Tento víkend jsem jeden našel. Je v Jeseníkách poblíž lázní Priessnitz. Stará se tam o něj pár dobrovolníků, i když je to práce nekonečná, protože voda má svoji hlavu, ale i tak se jim to daří.

Voda, tohoto pramene má unikátní složení. Není ani tak pestrá nebo chutná jako jiné, kde do vody přidávají chuť v podobě krásného příběhu nebo vtáhnutí do jiného světa. Přesto je vnikající zachovává si čistotu a svěžest normálního života v podobě přátelského víkendu. Nehraje si na nic, ale stejně je tam ukryt pěkný program, který člověka naučil něco o vodě a mohl si příjemně zavzpomínat na to, jak se bavil jako malý.

Nakonec ještě zdejší voda mě příjemně osvěžila, když jsem mohl svýma vlastníma rukama pomoct vodě opět téci tam, kde může lidem pomoci.

Myslím, že se určitě zas moc rád přijedu napít z tohoto pramenu, protože mám zas chuť na čistou a svěží chuť této vody, co má v sobě něco skrytého.

Petr Buchta