Zeměchvály

Základní článek Hnutí Brontosaurus

Řeka se neptá (22. – 31. 7. 2015)

Článek od organizátorky Lenky

Stejně jako každý rok i letos Zeměchvály ukuly letní tábor PsB. Coby vrcholu letošní organizátorké činnosti se ho ujali Čáp, Martynka, Kuklička, Bětka, Dan, Anka a Lenka, ve znatelně novém týmu. Tábor Řeka se neptá proběhl v červenci v Jeseníkách na chatě Maxovce (pro naše účely „Stalkerském doupěti“). Během deseti dnů účastníky provázel příběh stalkera Warvolda volně zpracovaný na motivy knihy Piknik u cesty a filmu Stalker.

Jako zelenáči byli účastníci Sylvie, Tofi, Dorča, Nikol, Peťa a Vojta svěřeni do péče orgů Stalkerů a ve volném čase vždy po práci se učili poznávat nástrahy tajemné Zóny. Celotáborová hra byla završena strastiplnou cestou za Zlatou koulí, která, ukrytá v srdci Zóny, plní prý nejtajnější přání. Zlatá koule byla objevena – co si ale jednotliví stalkeři hluboko v srdcích přáli, to se nikdy nedovíme. I tak jsme ale rádi, že jsme vše přežili, obstáli v pastích a léčkách Zóny, navzájem se zachránili před epidemií rosolu a v kolektivu tvrdých, ale věrných stalkerů si to vše pořádně užili.

Samozřejmě jsme Jeseník opouštěli i s mozoly a puchýři, neboť velkou část tábora jsme věnovali práci na naučné stezce a kolem pramenů. Stavěli jsme hatě, kosili a srpili, obnovovali nápisy na pramenech, stavěli odvodňovací stružky a kamenné chodníčky. Práce tam bylo ne-li na celé měsíce, ale aspoň máme o důvod víc se na Maxovku zase vracet.

Jsme rádi, že se nám podařilo tábor zorganizovat. Bez Diega a Aničky to vůbec nebylo lehké, moc nám tam oba zkušení orgové (a k tomu ještě zkušená kuchařka) chyběli. Přesto máme z tábora dobrý pocit a můžeme si pogratulovat, že i přes úporné záškodnictví plchů se to důležité vydařilo a ani hlad nebyl.

Lenka