Zeměchvály

Základní článek Hnutí Brontosaurus

Novoroční setkání Zeměchval (2. – 4. 1. 2009)

Tak abych Vás dlouho nezdržoval s dalekosáhlým vypravováním, jak jsme se skvěle a suprově  měli, napíši jen nejdůležitější body. Byla to spíše taková introakce pro naše příznivce a členy.

Co jsme tam prožili a kde jsme všude byli? Chcete to vědět?

No dobře povím, ale jen v krátkosti to nejpodstatnější.

 

Když si najdete Staré Město, zjistíte že tam nevede železnice, přesto jsme vlakem přijeli. Ale pěšky jsme tam nešli. Můj kamarád velice akční františkán bratr Šebestián, který má nyní místní farnost na ,,befel“ nás tam po mši zavezl. Vyprávěl nám o tom, jak světil větrnou elektrárnu – novináři se ho ptali:,, Pane faráři, jste pro výstavbu větrných elektráren nebo jste proti jejich výstavbě?“ Odpověděl:,,Nejsem pro a nejsem ani proti“ Ale to novináře neuspokojilo. ,,Proč se lidé musejí pořád rozdělovat?“ … to bylo k zamyšlení pro nás a teď je i pro Vás.

V sobotu jsme si prohlédli kostel. (viz. Jindrův obrázek který nakreslil při zamyšlení nad tím co by uvítal za akce v novém roce v ZČ ) Důkladně jsme prozkoumali věž. Zrovna jsme měli to štěstí, že bylo pravé poledne. Metrový zvon se rozhýbal těsně před námi – no to byl ale hukot – ještě teď je slyšet, jen se zaposlouchejte a uslyšíte.

Menší procházka se protáhla ze dvou hodin na šest hodin, cestou jsme navštívili kapličku a z dálky z jedné vesnice slyšeli koledy. V té vsi jim pořád dokola pouštěli koledy v obecním rozhlasu, jestli hodinu nonstop.

Večer jsme si zazpívali a pořádně popovídali… Jo a abych nezapomněl, tak ani lehká práce nechyběla. Vánoční doba je čas k odpočinku a k zamyšlení.

Diego