Zeměchvály

Základní článek Hnutí Brontosaurus

NEBESA s.r.o. (9. – 16. 7. 2011)

Hurá! Je tady po roce další tábor. Sešlo se nás sice opravdu malounko, ale to nezabrání tomu, abychom si ho užili.

Začali jsme putováním. Naše cesta vedla z Bernartic rovnou za tlustou růžovou čáru v mapě, do Polska. Tady jsme na plachtě a pod plachtou přespali, obhlédli Otmuchówské jezero, navštívili Otmuchów a u Vidnavy se vrátili do vlasti. Z Velké Kraše nás vláček svezl do Lipové-lázně. Naše putování zakončil noční výstup na Maxovku.

Třetího dne jsme se pustili do práce v okolí Maxovky. Dřevo jsme nanosili, trávu posekali, a když navečer přišel déšť, pustili jsme se do vyrábění šperků z korálků a do smaltování.

Během úterka a středy jsme pracovali na stezkách. Upravovali cesty a obnovovali značení. Ve středu večer jsme si polebedili v lázeňském bazéně. V noci pak dorazila nečekaná návštěva, která nás zprvu vystrašila, ale nakonec se ukázalo, že jsme z ní měli zbytečné obavy.

Ve čtvrtek jsme pak dospávali poloprobdělou noc a odpoledne se opět pustili do práce. V pátek, posledího pracovního dne, jsme dokončili značení dolního okruhu stezky a opravy cesty mezi Sourozeneckým a Priessnitzovým pramenem.

Ani jsme se nenadáli a byl zde poslední den. Zpracovali jsme nanošené dřevo, uklidili Maxovku, ale s loučením jsme počkali na další den.