Zeměchvály

Základní článek Hnutí Brontosaurus

Myšlenka na měsíc ŘÍJEN

Říjen

Tento podzimní měsíc nám kromě padajícího listí přináší i sklizeň úrody, slaví se posvícení (na Moravě hody, ve Slezsku krmáš, na býv. německé jižní Moravě kiritog, z německého Kirtag), začíná vysokoškolákům akademický rok a dny se krátí.

Letos se opět konají říjnové volby, tentokrát do Parlamentu ČR. Pro někoho volby nic neznamenají a ignoruje je a pro někoho je to svátek. Přece jen je to jen krátká doba, kdy občané naší země mohou svobodně volit. Proto je dobré se zamyslet na smyslem voleb a nejen těch politických. Ne všude takové štěstí mají a lidé se mohou svobodně rozhodovat o tom, co chtějí a co nikoli.
Člověk dělá volbu každý den a nikdy neví, jestli ta jeho volba a rozhodnutí byla správná či špatná. To až čas ukáže, kam ho jeho volba nasměřovala.
Není ani tak důležité dělat samotná rozhodnutí, jako spíš to, že se člověk rozhodne rozumně.
Málo kdo dnes dělá rozumná rozhodnutí, aniž by se zastavil, popřemýšlel, probral si svou volbu a zjistil si co nejvíce informací, než se rozhodne.
Proto přistupujme ke svým rozhodnutím a volbám tak, abychom se za ně nemuseli po čase stydět nebo toho litovat. Moc to nestojí a nám to hodně pomůže v našem životě.

Přejeme vám ať máte správné rozhodování a každá vaše volba má smysl.

PRANOSTIKY
* V říjnu mnoho deštů, v prosinci mnoho větrů.
* Mlhy v říjnu – sněhy v zimě.
* Mrazy v říjnu – hezky v lednu; krásný říjen – studený leden.
* Sněží-li brzy v říjnu, bude mokrá zima.
* Když se táhnou ptáci blízko k stavení, bude tuhá zima.